Klubová výstava chodských psů

01.08.2020

Klubová výstava choďáků se konala v Ostružně. 

Dumper z Konické skály (tř. pracovní) - V1, CAC, Nejlepší pracovní pes

Boogie Tokobo (tř. pracovní) - V3

Když už jsem měla zaplacenou tu zrušenou dubnovou výstavu, tak jsem to i přes totální vypelichání mých psů hecla teď v červenci. Začalo to tím, že jsem si vyzvedla Bugyho po týdnu u mamky, smrděl rybníkem jak chcíplý kapr a srst fakt humáč, takže jsem holt den před výstavou šamponovala, aby s ním aspoň šlo jet v jednom autě. 

Samotné vystavování bylo veselé, protože proč nemít ten geniální nápad, že když oba kluci makají, tak šup oba do pracovky, že? Bohužel domluvená handlerka Terezka zrovna vystavovala ve vedlejším kruhu, takže jsme do kruhu na poslední chvíli dobíhali s Marťou, které jsem prostě vrazila Dumpa a bojujte Závisláci se ale samozřejmě projevili, Dumpin se při závěrečném klusu vyvléknul z vodítka a šel za mnou, takže show jak cyp. Naštěstí byl pan rozhodčí natolik hodný, že nás nevyrazil a nechal dokonce Dumpíka vyhrát. A druhý rozhodčí mu pak se mnou dal i titul Nej pracovní pes, no nic naplat, je to princ Krasoň. 

Den byl jinak v pohodě, vedro na chcípnutí a když jsem se chtěla osvěžit svým nápojem v plechovce, lokla jsem si místo toho z plechovky s vajgly, z čehož je mi na blití ještě teď :-) Cesta domů se nesla v podobném duchu. Sáhla jsem do báglu pro peněženku a píchla mě do ruky vosa, já alergik, prášek doma, kde jinde. A završila to taková vtipná událost, kdy mi v Havlbrodě přímo na křižovatce chcíplo auto, neb mi došla nafta ("tady je moc drahá... tady taky... počkám dál... zase drahá... UPS"). Takže sprint na benzinku, koupení kanystru a nafty, sprint do auta, dolití, neúspěšné pokusy o nastartování, telefonát s Šovankem, úspěšné nastartování a pak už jen dojet se domů zahrabat pod zem :-) Díky všem zúčastněným za krásný den a zase někdy zopáknem :-)