NEJEN PSÍ SPORTY, KTERÝM SE VĚNUJEME

DOGFRISBEE

Tomuto skvělému sportu se věnujeme od roku 2005 a je to pro nás srdcovka a sport číslo jedna. Stačí vám frisbíčko, pes a kousek placu a kreativita... a to je jedno z těch kouzel, kterými nás frisbee očarovalo. S mými psy jsme se stali několikrát Mistry ČR, Mistry Evropy a s Dixinkou jsme vyhrály i Mistrovství světa. Mám rozhodcovské zkoušky Level 3 a více než 10 let pořádám semináře, tábory a předváděčky. 

MUSHING

Se svými psy se věnuji především individuálním mushingovým disciplínám - koloběžce, bikejöringu, canicrossu a v zimě skijöringu. Občas mám sebevražedné nápady a vrhnu se i na tříkolku, káru nebo saně s větším spřežením :-) Kromě toho zkoušíme i dog biatlon, triatlon a jiné doplňkové běhací srandy. Adrenalin, rychlost a maximální výkony, to jsou přednosti tohoto sportu!

PASENÍ

K pasení ovcí jsme přišli jako slepí k houslím, ale mé chodské psy tato činnost tak strašně baví, že jim ji nemohu odepřít.  Kromě trialového závodění nejen v ČR jezdíme párkrát do roka i na výpasy, kde hlídáme několik set ovcí v určených prostorách. O dramatické chvíle není v pasení vůbec nouze, ale je fascinující sledovat psa instinktivně dělat něco, pro co byl stvořen...

TURISTIKA SE PSY

Nejsme přímo vyznavači dogtrekkingu, jelikož máme rádi volnost a pokud to není nutné, na vodítko psy psy nedávám. Několikrát do roka vyrážíme na výlety, túry, přechody nejrůznějších pohoří a posouváme naše fyzické i psychické hranice. Být několik dní s kamarády a psy v přírodě, poznávat nová místa  a krajiny, spát venku nebo v přístřešcích a vypnout hlavu... to prostě milujeme!

DOGDANCING

Dogdancing jako takový mě tak úplně neuchvátil, přesto některé triky z něj jsou nezbytné pro dogfrisbee freestyle, takže jsme se mu nevyhnuli. Mé psy ale veškeré blbinky, cviky a šaškování hodně baví a navíc každoročně pořádáme tábory spolu s dogdancingem, takže se i jednou ročně s choďáky účastníme zkoušek z dogdancingu... více či méně úspěšně :) Většinou na ně totiž trénujeme dva až tři dny ;)

ULTIMATE FRISBEE

Mysleli jste si, že frisbee je házení disku v parku? Nene, můj nejoblíbenější lidský sport je opravdu ultimátní. Tým čítající sedm lidí běhá po fotbalovém hřišti a přihrávkami se pokouší dostat disk do soupeřovy zóny. Ultimate hraji od roku 2007 za olomoucký tým Frkot, ženský tým Velká Morava i za českou reprezentaci a jako velký úspěch považuju to, že jsem se po všech těch ultimátních úrazech ještě nerozpadla... :-)

SILNIČNÍ KOLOBĚŽKA

Jízda na koloběžce se psy mě začala bavit natolik, že jsem začala závodit i bez psů. Pravda, kvůli nedostatku času na trénink i závody to je jen párkrát do roka, ale lepší než drátem do oka :) Největším úspěchem je zatím 2x bedna na Masaryk runu, 2x bedna na MČR 2018 a bedna ve štafetách na ME 2019.