(NEJEN) PSÍ SPORTY, KTERÝM SE VĚNUJEME

DOGFRISBEE

Tomuto skvělému sportu se věnujeme od roku 2005 a je to pro nás srdcovka a sport číslo jedna. Stačí vám frisbíčko, pes a kousek placu a kreativita... a to je jedno z těch kouzel, kterými nás frisbee očarovalo. S mými psy jsme se stali několikrát Mistry ČR, Mistry Evropy a s Dixinkou jsme vyhrály i Mistrovství světa. Mám rozhodcovské zkoušky Level 3 a více než 10 let pořádám semináře, tábory a předváděčky. 

MUSHING

Se svými psy se věnuji především individuálním mushingovým disciplínám - koloběžce, bikejöringu, canicrossu a v zimě skijöringu. Občas mám sebevražedné nápady a vrhnu se i na tříkolku, káru nebo saně s větším spřežením :-) Kromě toho zkoušíme i dog biatlon, triatlon a jiné doplňkové běhací srandy. Adrenalin, rychlost a maximální výkony, to jsou přednosti tohoto sportu!

PASENÍ

K pasení ovcí jsme přišli jako slepí k houslím, ale mé chodské psy tato činnost tak strašně baví, že jim ji nemohu odepřít.  Dokonce to zašlo tak daleko, že jsem mým psům pořídila stádo téměř 40 ovcí... :-) V naší vesnici u Velké Bíteše jsem tak udělala malé tréninkové středisko ovčáckých psů. Oba moji choďáčci se dostali do nejvyšší kategorie IHT3, Bugy se dokonce stal Vicemistrem ČR. 

TURISTIKA SE PSY

Nejsme přímo vyznavači dogtrekkingu, jelikož máme rádi volnost a pokud to není nutné, na vodítko psy psy nedávám. Několikrát do roka vyrážíme na výlety, túry, přechody nejrůznějších pohoří a posouváme naše fyzické i psychické hranice. Být několik dní s kamarády a psy v přírodě, poznávat nová místa  a krajiny, spát venku nebo v přístřešcích a vypnout hlavu... to prostě milujeme!

DOGDANCING

Dogdancing jako takový mě tak úplně neuchvátil, přesto některé triky z něj jsou nezbytné pro dogfrisbee freestyle, takže jsme se mu nevyhnuli. Mé psy ale veškeré blbinky, cviky a šaškování hodně baví a navíc každoročně pořádáme tábory spolu s dogdancingem. Oba choďáci si zázrakem vytančili tituly Master of Dogdancing I. úrovně :-) Nevím, zda tím naše kariéra nekončí, dokud jsme na vrcholu :-D

ULTIMATE FRISBEE

Mysleli jste si, že frisbee je házení disku v parku? Nene, můj nejoblíbenější lidský sport je opravdu ultimátní. Tým čítající sedm lidí běhá po fotbalovém hřišti a přihrávkami se pokouší dostat disk do soupeřovy zóny. Ultimate hraji od roku 2007 za olomoucký tým Frkot, ženský tým Velká Morava i za českou reprezentaci a jako velký úspěch považuju to, že jsem se po všech těch ultimátních úrazech ještě nerozpadla... :-)

SILNIČNÍ KOLOBĚŽKA

Jízda na koloběžce se psy mě začala bavit natolik, že jsem začala závodit i bez psů. Pravda, kvůli nedostatku času na trénink i závody to je jen párkrát do roka, ale lepší než drátem do oka :) Největším úspěchem je zatím 2x bedna na Masaryk runu, 2x bedna na MČR 2018 a bedna ve štafetách na ME 2019.