Moje první sáňkování :)

25.01.2021

Tak konečně to přišlo - sníh, volno a možnost konečně sáňkovat s vlastními sáňkovými psy! Nakonec z toho byl parádní trip, který začal v Hradci Králové kontrolními rentgeny Floyda, pokračoval u Alči v Jaroměři a přesunul se do Orlických hor a následně do podhůří k Mencákům. Tam se na víkend sjela vytříbená mushingová společnost a užili jsme si nejen bezvadné sáňkování i běžkování, ale i spoustu legrace (a hodně málo spánku :-) ). 

Co se mého premiérového sáňkování týče, byla to opravdu veliká sranda. První jízda v pátek v noci s čelovkou na neznámé trati. Jako jo, mohla jsem si pro začátek zapřáhnout jen dva, ale Déčko (2 psi) je přece ostuda, tak jsem šla rovnou do Céčka (4 psi). No nebudu podrobně vyprávět, co všechno se na trati přihodilo, ale zahrnovalo to asi 11x převádění psů na správnou trať, asi 4x vylítnutá kotva ze země a následná rybička pro zachycení saní, 6x běh vedle saní poté, co jsem z nich vypadla (samozřejmě to jsem je nadále držela) a 1x pád, jelikož mi do lídrů nalítli Martinovi psi, které vypustil, neb netušil, že trať vede i blízko kolem auta. Mimochodem jsem netušila, jak kotvu zacvaknout do držáku, takže jsem ji holt celou dobu držela v ruce :D 

V průběhu celkem 5 jízd na saních jsem pilovala svůj originální styl, techniku naskakování zpět na saně, zkoušela objevit nové tratě v kolejích od traktoru a tak podobně. Nicméně za tu poslední jízdu pobytu už se skoro ani moc nestydím! Celkově parádní akce, kterou jsme si moc užili.

Sestřih z jízd na saních i běžek je zde: https://youtu.be/0r7DbPDIgyI