Ovčácký týden v Čechách (semináře, IHT3)

17.03.2020

Od úterka 10. 3. do neděle 15. 3. 2020 jsem si vzala dovolenou a vyrazila s kluky na trip dodávkou :-) Jak se následně ukázalo, kvůli koronaviru to byl zřejmě poslední výlet a závody na delší dobu... 

V úterý ráno jsem tedy naložila choďáky Bugyho a Dumpíka a saňové psy Freda, Cafua a Flecka, a hurá do Nehvizd. Tam nás čekal dvoudenní déšť a vítr, ale také skvělý seminář s finskou farmářkou Sinikkou Kumpusalmi. Tato trenérka a rozhodčí má velmi sympatický pohled na pasení a ráda nechává psa samostatně přemýšlet a pracovat. Trénovala jsem u ní s Dumpíkem, se kterým řešíme přetáčení u ovcí, a druhý den už to vypadalo, že u toho ten pes dokonce i přemýšlí :-)

Na druhou noc jsem se přesunula z Nehvizd do lomu Velká Amerika, odkud jsem pokračovala ve čtvrtek volně směr Plzeň. Po cestě jsme si dali se saňovými klučíky trénink na kolobce, poté s choďáky a Flekoušem výlet na Prašivec, a noc už jsme strávili v Těních. Tam se v pátek za totální vichřice konal seminář s maďarskou rozhodčí Petrou Szarvas. První kolo jsem vzala Bugyho, se kterým jsme řešili drivování, se kterým mi Petra moc pomohla, a na druhé kolo šel Dump. A aby se nenudili modroočkové, taky si samozřejmě zaběhali u kolobky.

Sobotní den byl ve znamení IHT1 a IHT2, kde jsem dělala závodníkům tlumočnici a večer pomáhala chystat trať pro borderky. Jelikož měl přijít ještě větší mráz a já už byla po 5 dnech v autě (bez topení, samozřejmě) trochu vymrzlá, vyměkla jsem a šla na poslední noc na penzion :-) Nejlepší rozhodnutí! :-) 

V neděli jsem s Bugym startovala v IHT3. Závodníků bylo celkem 8 a trať od Petry byla velmi zajímavá a náročná, Bugynek šel vesele, ale dobře, a samozřejmě jsem to podělala já... Postrhávané body byly převážně za mé chyby, celkově z toho bylo 81 bodů (VD) a 5. místo. Holt na sobě musím zapracovat :-)

Díky moc všem za pomoc na mých cestách, společnost a krásný týden!