Přechod Bílých Karpat 8. - 10. 5. 2020

26.05.2020

Po dlouhé době opět přechod dosud nenavštívených českých hor, tentokrát Bílých Karpat. Když se vám sejde bezva počasí, partička Frkot Oldies a přidá se tak nádherná krajina, nemůže to dopadnout špatně :-) Bílé Karpaty jsou úžasné... Myslela jsem si, že nic nemůže být u nás hezčího než Jeseníky, ale tyhle kopečky mě opravdu chytly za srdce. Jo, sice pořád šlapete jak blázni nahoru a dolů, kdepak nějaká příjemná hřebenovka, ale o to víc si pak zasloužíte ta občerstvení v okýnkách :-) Celkem cca 65 kiláčků v 5 lidech a 3 psech ;) Já brala pouze mladíka Dumpíka, protože Bugy a Dixi už by takovou štreku nedali.

1. den: Javorník nad Veličkou - Vápenky - Velká Javořina - Květná - Velký Lopeník. Celkem 29 km a sáhnutí si na morální dno při závěrečném výplazu na Velký Lopeník :) 
2. den: Velký Lopeník - Mikulčin vrch - Žitková - Třešňová cesta. Celkem 26 km, takový pohodový den ve stylu Tour de Okýnko :D , a stihli jsme i totální chillout a zaplavání v přehradě.
3. den - Třešňová cesta - Javorník - Bylnice. Celkem jen 10 km, protože po slovenské straně kvůli koroně nešlo. Ranní zmoknutí ve spacácích nás malinko zaskočilo :D , ale nejsme z cukru a máme plachty, žejo!


Osazenstvo:
Lucka & Dumpík - vrchní navigátorka a koordinátorka celé této vycházky :D 
Marťa & Kápo - největší silák výpravy, neb nesla nejtěžší bágl :)
Vojta - pankáč, co to celé dal v sandálech a jedněch hadrech :D
Smol - jehož heslo je "ManaMana" a koho zajímá, že je rok prošlá... a mimochodem za celé 3 dny se nejspíš ani nezapotil
Míša & Tara - vrchní vařička kopřivového čaje a kotoulovačka