Shrnutí roku 2019

04.01.2020

Rok 2019 pro nás byl kynologicky velice úspěšný a to hned v několika odvětvích.

PASENÍ OVCÍ
SBugynkem jsme se v jeho osmi letech pořádně obuli do závodění v pasení ovcí. Celkem jsme závodili na 10 trialech a 3 farma závodech. Splnili jsme si náš velký sen a Bugy se stal prvním chodským psem, který složil nejvyšší zkoušku IHT3. 6x jsme stanuli na bedně, získali titul Vicemistr ČR 2019, CACT a CACTR (Maďarsko). Na farmářském závodě, kde startovalo celkem 10 psů včetně několika border kolií, Bugy zvítězil a Dumpík bral bronz! Jsem na Bugyho nesmírně hrdá a moc se těším na další ovčáckou sezonu. 

MUSHING
V lednu jsem startovala na svém prvním Mistrovství světa v mushingu. Z Francie jsem si dovezla 6. místo v kategorii Skijöring ženy se 2 psy a 22. místo v kategorii Skijöring ženy s 1 psem.
V říjnu se konal vrchol sezony off-snow. Za náš výkon na Mistrovství světa ve Švédsku se rozhodně nemusíme stydět, ve dvoukolovém závodě jsem s Cafučkem a Fredíkem vydupala nečekané úžasné 6. místo ze 33 závodníků v kategorii SC2 (koloběžka se 2 psy).

Na ostatní sporty v roce 2019 bohužel nebylo především zdraví - hned v dubnu jsem si při pádu na koloběžce přetrhla sval u lopatky (neptejte se mě, jak se to povedlo... jsem prostě talent na maléry), což mi znemožnilo všechny frisbee aktivity a vyřadilo i z repre v ultimate frisbee. Pro srandu jsme startovali na pár dogfrisbee závodech pouze levou rukou a obrovský obdiv patří především Dixince, která ještě ve 12,5 letech zazářila na MČR v dogfrisbee, kdy v jednom kole SPTF pochytala 20 bodů. Na podzim jsem se pomalu vrátila i do ultimate frisbee účastí na MČR beach a MČR women.
Na silniční koloběžce nebylo kdy trénovat, před úrazem jsem stihla jen jedny závody (3. místo) a po úraze v totálně rozkydnutém stavu ještě Mistrovství Evropy, kde jsme ale s holkami vybojovaly bronz ve štafetách!