Štěkatlon 2021

06.06.2021

Naše premiéra na triatlonu se psem s názvem Štěkatlon. Vylučovací metodou jsme dospěla k tomu, že vezmu Flečka, bo Cafu se topí, Fredík se bojí, Floydík je mrzáček, Piky by při CC asi jenom hopsal vedle mé hlavy a na Dumpíka je kroužení a vedro moc. V sobotu večer jsem si tedy dala s Dumpíkem trénink pasení v Libušíně, noční přesun do Varnsdorfu a krátký spánek (nikdy neparkujte vedle Marušky, ona má zálibu ve vstávání v 5 ráno ) a hurá do akce. Dvouleté mimino Fleček se rozhodlo, že chňapat mi ve vodě do rukou je bezva zábava, ale když pochopil, že ho zabiju, tak jsme se konečně rozplavali :-) V depu rychle skočit na kolo, mno a Fleček usoudil, že nikdy v životě neběžel u kola a neví, co po něm chci... takže jsme si zamotali vodítko do předního kola, prostě profíci jak vyšití! Na trati spousta předjíždění, to dával Fleck krásně, ale i tak se do nás zamotal jeden pes, jinde zas při předjíždění na mostku z něho Fleček sletěl, no nenudili jsme se. Při průjezdu depem jsme opět motali, poté jsme kvůli vedru před canicrossovou částí vlezli do vody a završila to rozvázaná tkanička a Fleckovo rozhodnutí, že v místě startu plavecké části půjdeme znovu plavat.
Takže shrnutí: čas pohybu byl 14:47 min (stejný čas pohybu měla i vítězná Maruška), celkový čas 21:53 min a 5. místo z 22 závodnic. Myslím, že těch 7 minut motání je nový rekord :-)) Každopádně jsme si to užili a příští rok už i to motání určitě bude lepší!
Děkujeme moc za krásný závod a společnost!

P. S. a zazávodil si nakonec i Dumpík, chlapec Tom sháněl náhradu na canicross dětí, takže si s Dumpíkem na trati dlouhé 1,4 km doběhli pro krásné 3. místo.