Vojkovický fofrrr 2.0

05.12.2020

Nučické holky byly tak boží a na poslední chvíli se po uvolnění zákazů rozhodly závod uspořádat, což jsme si nemohli nechat ujít! V 5 ráno budíček, Radek mě nakládá, trochu nestíháme, mám s sebou moc psů a vodítek, nejsem zvyklá je vodit na vodítkách! Všechno motáme jedno přes druhé, napájíme, projíždíme 3,5 km trať se všehovšudy 4 zatáčkami, zato výživnými, foukáme gumy a nakonec celkem stíháme se dostavit na pohodu na start.

Do SC2 se nominoval Fleček s Cafučkem, první ostrá jízda synka s tátou. Gumy se ukázaly být přefoukané, ustřelovalo mi to snad úplně všude, trochu organizátorům nechtěně "upravuju" oplůtky na trati, načež v poslední zatáčce si myslím, že mám vyhráno, a málem mě to vynese do jakési bažiny po levé ruce :-)  Kluci valili ostošest, jsem s nimi na Flečkovy první závody moooc spokojená!

 SC1 připadlo na Fredíka, který sice není úplně nejrychlejší, ale je to dříč. Oproti bílým klukům byl bezchybný v odbočování, zvládl ignorovat i kočku, která před námi letěla po trati a přímo před nejhorší zatáčkou to vzala na opačnou stranu do křáku.  Jen ke konci to chtěl zabalit a jít zagrilovat s rybáři, bo se mu líbily jejich dodávky. I tak byl boží!

Canicross není moje top disciplína a vlastně jsem se tam ocitla tak nějak proto, aby mě to nakoplo teď víc běhat :-) Abych úplně nebrečela bolestí ještě 2 týdny, zvolila jsem si Dumpíka. V lese běžel vesměs moc pěkně včetně všech míjení psů, střídal cval a klus, bo jsem běžela jak šnek, jen ke konci ho ta nekonečná rovinka kolem jezera nebavila a tak to v cíli vypadalo, že na to dlabe. Myslím ale, že to bylo aktuálně maximum, jaké jsme mohli zaběhnout, takže spokojenost :-)

Moc díky Radkovi za spolujízdu a společnost, organizátorům za perfektní závody, všem účastníkům za příjemnou atmosféru a našemu partnerovi AptusCzech za doplňky stravy pro ty moje šikuly.
A abych nezapomněla, potkali jsme spoustu Cafunkových štěňátek a jsou boží!

SC2 (Cafu + Fleck) - 3. místo ženy, 4. místo celkově (ze 17); avg 32,1 km/h
SC1 (Fred) - 5. místo ženy, 8. místo celkově (z 18); avg 29 km/h
CCW (Dump) - 16. místo (z 19), tempo 4:37 min/km

foto Tereza Šolcová, Lenka Hnízdová, Renata Šimandlíková, Adéla Škvrnová, Radek Sedlák